Apie E.Rerich knygas

Dauguma iš jūsų tikriausiai skaitėte K. Antarovos knygą „Du gyvenimai“, tai nuostabi knygą atskleidžianti kaip kasdienybėje pritaikyti mokymą. Dabar norėčiau parekomenduoti E.Rerich Gyvosios Etikos Mokymą ir Agni Joga (14 knygų). Rasti knygynuose jų dabar tikriausiai neįmanoma, bet yra internetinėje erdvėje  www.agniyoga.org,  rusų, anglų kalba, o lietuvių kalboje išversta tik pirma ir ketvirta knyga www.sirijus.com

Per vieną seansą  pasirodė E. Rerich ir paprašė skirti savo dėmesį jos knygoms. Labai apsidžiaugiau išgirdusi, kad yra jau skaitančių šias knygas ir paprašiau Birutės, kad  pasidalytų savo mintimis apie šias knygas:

Mes visi surišti, mes tarsi korio akelės, lyg tinklo mazgeliai. Violetai dabar, o ir visada, reikia mūsų visų palaikymo, ištikimybės ir pasitikėjimo jos pasirinktame kelyje. Tai nėra lengvas kelias-tai suvokiame kiekvienas. Tad laikykimės, kaip tie mazgeliai, tegu mūsų tinklas būna tvirtas ir neišardomas.

Nepilni metai, kaip skaitau Pakylėtųjų Valdovų laiškus. Atrodo, daug pasakyta, tik reikia išgirsti ir sekti. Nuosekliai ir ištikimai. Aš rašau iš savo asmeninės patirties. Esu tik eilinė laiškų skaitytoja. Laiškai veda, nušviečia kelią, parodo kryptį. Taip, visa tai taip.

Visi žinome, kaip sunku, kokių reikia pastangų, kad eiti tuo keliu. Tik nedaugelis užtenka tam ryžto. Iki šiol  mėginau taikyti gyvenimo situacijose tuos mokymus, tačiau negaliu pasigirti, kad man sekasi. Pernelyg stipri inercija, pernelyg giliai tūno įvairios priešpriešos ir nusistatymai. Matyt tam tikrose situacijose pernelyg didelis mano ego.

Tačiau  prieš kurį laiką gavau dovanų atspausdintas  dvi Agni Jogos   knygas: ,,Morijos sodo lapai“ ir ,,Ugnies Jogą“ Tiek yra lietuvių kalba. Kitas knygas reikia atsispausdinti-jos rusų kalba.

,,Morijos  sodo lapai“

Nepasidalinsiu jokiom įžvalgom, tik citatom. Tą knygą aš tiesiog godžiai prarijau. Kitaip nepasakysi.Net kraujospūdis sukildavo.  Ir kaskart po knygos skaitymo likdavo tarsi šviesios maldos jausmas, džiugesio jausmas. Žinoma, skaitysiu ją iš naujo ir iš naujo, kad sugerti į save tai, kas joje parašyta. Kai Ramunė man ją padovanojo, pasakė, kad tai tezės, kad gal  reikėtų skaityti po porą lapų-ne daugiau. Man taip neišėjo. Ta knyga traukė lyg magnetas. Dabar skaitau ,,Ugnies Jogą“ Jau baigiu, liko keli puslapiai. Čia jau ne toks skaitymas. Ši knyga reikalauja daug daugiau. Stulbina tai, kad atrodo, jog ji parašyta dabar, mūsų laikais. Tas pats įspūdis buvo ir skaitant ,,Morijos sodo lapai“

Perskaičius tas knygas esi pažadinamas iš miego. Bet tai tik mano asmeninė emocija, įspūdis. O įspūdis toks, kad žmonija ne gyvena, bet pramiega skirtą laiką atvirom akim. Taip ir norisi eiti iškėlus tą knygą virš galvos ir šaukti-atsibuskite pagaliau!

Štai keletas citatų iš Ugnies Jogos knygos:

,,Jūs dažnai klausiate, kaip suderinti nurodymą džiaugtis su nedžiuginančiu susidūrimu su žmonėmis?  Be abejo, kiekvienas Valdovas džiaugiasi begaliniu tolimų pasaulių grožiu ir kenčia matydamas skausmingą įsikūnijusių dvikojų bukumą. Argi galima jiems duoti tolimų pasaulių raktus? Po akmeninio bukumo snukio jie dar patirs abejonių gleivėtumą ir savo išdidumo siaubą. Tada sija trenks per pakaušį; nuo laiptų nusiritusios sraigės svajoja prisiklijuoti bent prie žemiausios pakopos. Iš šių žmonių dvasios kritinėjimų galima sumontuoti pamokomą vaikišką žaislą. Tiesa, sraigės stipriau laikosi ant savo pakopos. Be to, sraigės nekariauja beprasmiškų karų“

,,Reikia nuolat kalbėti apie kokybės vertę ir abejonių žalą“

,,Imperilu vadinamas suirzimo nuodas, prišaukiantis pavojų. Nuodas visiškai konkretus, nusėdantis ant žmogaus nervų sienelių ir taip plintantis po visą organizmą. Jeigu šiuolaikinis mokslas bandytų bešališkai ištyrinėti nervų kanalus, atsižvelgdamas į astralines sroves, jis atrastų nervų kanaluose keistas astralinės medžiagos nuosėdas-tai ir būtų imperilo reakcijos pasekmė. Tik ramybė gali padėti nervų sistemai susitvarkyti su pavojingu priešu, kuris gali sukelti pačius įvairiausius dirglumus bei kankinančius organizmo spazmus….,, Kuo subtilesnė nervų sistema, tuo skausmingesnės imperilo nuosėdos. Tas pats nuodas dalyvauja materijos irimo procesuose.“

Šią citatą įkėliau todėl, kad galutinai būtų aišku, kodėl būtina savitvarda, kuri nuolat minima knygoje ,,Du Gyvenimai“ Toliau Ugnies Jogos knygoje pasakyta, kad imperilui nėra kito priešnuodžio ar vaisto-tik džiaugsmas ir kosminis mąstymas.

Ir dar: ,,Mąstymo kokybę reikia suprasti kaip gydymą. Dėkingumo kokybė-geriausia organizmo išvalymo priemonė. Radęs grūdą ir suvokęs Pasiuntusiojo rūpestį, gali nukreipti dėkingumą į erdvę. Dėkingumo emanacijų jėga-galinga gydanti galia.“

,,Kada gi žmonės suvoks minties ir žodžio reikšmę? Ir vis tiek jiems kur kas labiau gaila, kai iš maišo pabyra menkaverčiai grūdai nei naikinantys žodžiai. Bet koks graužikas surinks grūdus, bet net Valdovas nesunaikins minties ir žodžio pasekmių. Ruošdamiesi tolimam plaukiojimui ima tik būtiniausius daiktus, bet kalbėdami nenori suvokti prasmės ir pasekmės. Mes negąsdiname, bet jeigu iš užančio sklinda dūmai, galime atkreipti dėmesį.“

Čia įkėliau kelias citatas iš Ugnies Jogos knygos pradžios. Nėra prasmės daugiau to daryti. Tiesiog skaitykime AGNI Jogos knygas. Ieškokime, atsispausdinkime ir skaitykime-jos tiesiog sukrečia, pripildo sąmonę, visą esybę, pažadina iš apgaulingo letargo, parodo mūsų kasdienybę apnuogintai-nuo savęs nepasislėpsi. Ši knyga-tai žmonijos akistata su savo klaidingų pasirinkimų pasekmėmis. Tuo pačiu tai knyga, kuri griežtai ir reikliai nurodo kelius ir priemones toms klaidoms ištaisyti. Nežiūrint griežtumo, kuris kam nors gali pasirodyti kaip negailestingumas, ši knyga yra Vilties knyga.

Man susidarė įspūdis, kad Pakylėtieji Valdovai savo laiškuose su mumis kantrūs iki begalybės . Kad jie nepraranda vilties, jog mūsų sąmonė atsivers, jog pagaliau imsimės ryžtingų pokyčių savo ligi šiol inertiškame egzistavime. Tuo Tarpu Ugnies Jogos knygoje viskas žymiai aštriau. Ji tiesiog sukrečia. Tiesos neįvyniotos , pateikiamos nuogos su visu iš to išplaukiančiu atgrasumu. Ši pastaba grynai mano asmeninė, nes aš tikrai jaučiuosi kaip ta sraigė-nuolat krentanti ir bandanti prisiklijuoti prie laiptelio. Ši pastaba neliečia tų, kurie jau palypėjo aukščiau.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: