Apie Tautą I dalis

Kaip žmogus turi gyventi, kad pasiektų vidinę ramybės būseną, jūs žinote. Problema tik ta, kad to nedarote. Norite, bet nedarote. Jus yra sukaustęs abejingumas savo paties gyvenimui, abejingumas kito žmogaus gyvenimui. Jūsų gyvenimo tikslai tampa labai suasmeninti ir apriboti. Viską susiejate tik su savo asmenine gerove. Bet asmeninė gerovė labai priklauso nuo tautos gerovės, nuo visos civilizacijos gerovės. Jeigu vyktų karas jūsų šalyje ar lengva būtų gerai gyventi? Jeigu stichinės nelaimės sugriautų namus – ar gera būtų gyventi? Ne. Tai jūs suprantate, bet kada reikia kažką daryti vardan tautos gerovės – jūsų patriotiškumas dingsta. Sakote, esate pasaulio gyventojai, todėl ir atsiribojate nuo tautiškumo. Bet gimtoji šalis ne veltui yra tavo gimtoji šalis. Siela ne veltui pasirinko šią teritoriją ir tu, žmogau, privalai pasirūpinti šalimi, kurioje gimei. Turi ją gerbti ir turi stengtis,  kad tavo tautai būtų gera gyventi. Jeigu tu atsiriboji nuo savo tautos, jeigu tu neprisiimi atsakomybės už savo tautos gerovę, kaip tu gali prisiimti atsakomybę už pasaulio gerovę? Tavo atsakomybės jausmas tampa iškreiptas. Sakai, kad nori pasaulio gerovės, o nepajudini nei piršto, kad tavo tautai būtų gera gyventi.

Ne veltui žmogus turi savo gimtinę. Gimtinė – tai tavo namai. Jeigu nemoki gerbti namų, tai nemoki gerbti ir kito žmogaus. Turite išmokti mąstyti globaliai. Ir ne tik mąstyti, bet ir prisiimti atsakomybę už globalius įvykius, nes jūs tiesiogiai ar netiesiogiai prie jų prisidedate. Jeigu tu nieko nedarai matydamas neteisingus sprendimus, vadinasi tu juos palaikai. Tu juos sustiprini nieko nedarydamas. O daryti jūs galite labai daug ką. Tai nereiškia, kad būtina atvirai kovoti (kai kada ir to reikia), bet didžiausią naudą galite duoti formuodami teisingą požiūrį į gyvenimą. Savo dėmesio energija palaikykite tai, kas gera ir gražaus vyksta jūsų aplinkos gyvenime. Visada pozityviai atsiliepkite apie savo šalį, savo šalies žmones. Visada galima rasti nuostabių žmonių, tik norėkite juos pamatyti. O jeigu jau pavyksta pamatyti – tai išlaikykite dėmesį ties tais žmonėmis, paskatinkite jų gerą veiklą savo dėkingomis mintimis. Prisiminkite, jūs savo mintimis kuriate. Kur eina mintys, ten eina ir dėmesio energija, o remiantis kvantine fizika, į tai kur nukreiptas dėmesys, ten susikoncentruoja energija ir tai materializuojasi. Mąstykite globaliai ir teigiamai. Taip jūs formuosite kolektyvinę sąmonę, kurioje vyraus teigiamumas, pozityvumas, džiaugsmas, harmonija. Taip jūs padėsite savo šalies žmonėms bręsti ir kursite rytojų atsakingai.

Mintis turite ne tik valdyti, bet turite dėsningai ir dėmesingai su jomis dirbti. Reikia tikslingai mąstyti, kas gali tautai padėti suformuoti gerą rytojų. Išsiaiškinkite, kas netinka, sukurkite priešingos minties srautus ir juos nuolat palaikykite. Įsivaizduokite, kaip norėtumėte, kad jūsų gimtinė atrodytų ir nuolat tas geras mintis pildykite dėmesio energija. Nepakanka vieną kartą pagalvoti ir daryti vėl tuos pačius kasdienius darbus automatiškai, neįsigilinant nei į prasmę, nei į naudą. Kiekvienas žmogus savo rytojų turi kurti šios dienos mintimis. Tai nėra ateities vizija, tai turi būti aiškiai suformuotas noras, kaip turi gyventi tavo tauta, kad joje būtų gera visiems. Ir tas mintis reikia nuolat prisiminti, nuolat pasidžiaugti tuo, kas gera ir gražu yra jūsų tautoje. Tada galėsite pasidžiaugti tuo, kas gera ir gražu yra kitose tautose. Aš nesiekiu jūsų susireikšminimo, kaip kad buvo su nacių tauta. Bet nemokat gerbti savo tautos ir nepalaikant savo tautos, jūs nemokėsite mylėti savo artimo, kaip patys save.   (iš užrašomos knygos)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: